2017-01-19

Podsumowanie Roku 2016 w NCPP

ROK 2016 W NARODOWYM CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI

 

 

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w 2016 roku może poszczycić się 210 tysiącami klientów. Zorganizowaliśmy łącznie 196 imprez, w tym 77 koncertów, z czego 8 odbyło się na opolskim Rynku w ramach Letniej Sceny NCPP, a 4 to zyskujące coraz większą popularność Siesty na tarasie. Zorganizowaliśmy również dwie duże imprezy plenerowe na błoniach Politechniki Opolskiej – Hip-Hop Opole i Rock Opole oraz współorganizowaliśmy Festiwal Książki – koncerty Fisz Emade Tworzywo i Julii Marcell. Jesteśmy szczególnie dumni i bardzo cenimy sobie widzów, którzy kupili w 2016 roku bilety (ponad 62 tysiące osób!), żeby posłuchać między innymi: Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch Orchestra and Choir, Jaromira Nohavicę, Dawida Podsiadło, O.S.T.R, Organka, HEY, Lao Che, Fisz Emade Tworzywo, Łonę i Webbera, Habakuka, Taco Hemingwaya, Lady Pank, Natalii Przybysz, Smolika, Marii Peszek i Wojtka Mazolewskiego z WMQ.

Mieliśmy czterodniowy 53. KFPP w Opolu z doskonałym koncertem muzyki alternatywnej. Rok 2016 pożegnaliśmy z Kayah na opolskim Rynku. W zajęciach organizowanych przez nasze Kluby na Metalchemie i w Gosławicach udział wzięło 18 tysięcy mieszkańców Opola.

Amfiteatr, uznawany za najlepszy obiekt turystyczny Opolszczyzny, zwiedziło około 30 tysięcy osób.

Wszystkim,którzy muzycznie, filmowo, czy turystycznie byli w roku 2016
w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki dziękujemy za obecność, emocje i wspólne wzruszenia. Zapraszamy w roku 2017, który – obiecujemy – będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

 

 

 

Załączniki

  infografika.jpg 116,53 KB (jpg) szczegóły pobierz